Kastanětový workshop

Kastanětový workshop pro zájemce o hru na kastaněty a španělskou hudbu obecně pod vedením lektorky Beatriz Lafont Murcia (Španělsko) v prostorách MusAcad – Kociánka 25b, Brno.
Lektorka představí podle úrovně účastníků základy i pokročilé techniky hry na tento nástroj. Na místě bude k zapůjčení několik párů kastanět, ale vítáni jsou účastníci zejména s vlastními nástroji. Výuka bude probíhat v angličtině.
Účast pouze po registraci e-mailem na kurs@hudebnilahudky.cz (uveďte prosím své zkušenosti) a zpětném potvrzení ze strany organizátorů. Cena dohodou v závislosti na počtu účastníků.
Workshop pořádá spolek Hudební lahůdky ve spolupráci s Plaisirs de Musique a Českou loutnovou společností.
BEATRIZ LAFONT MURCIA pochází z Valencie, kde studovala hru na kytaru a zpěv na Conservatorio Profesional de Música a Conservatorio Superior de Música Joaquín Rodrigo. Během studia získala třetí cenu na mezinárodní soutěži V Certamen de Guitarra „Luys Milán“ (L’Olleria), cenu pro nejlepšího valencijského umělce a cenu publika.
Za podpory stipendia Instituto Valenciano de la Música se přesunula do Nizozemí, kde studovala bakalářský i magisterský program ve zpěvu staré hudby na Koninklijk Conservatorium v Haagu se zaměřením na raně barokní italskou hudbu a vlastní doprovod na theorbu. Zpěv studovala u Rity Dams, Michaela Chance, Jill Feldman a Petera Kooije, hru na theorbu u Mika Fentrosse a Joachima Helda. Navštěvovala také mistrovské kursy renomovaných hudebníků jakými jsou kupříkladu Robert Expert, Marta Almajano, Cristina Miatello, Evelyn Tubb, Lambert Climent, Stephen van Dyck, Johannette Zomer, Fred Jacobs a Margreet Honig.
Vystupovala napříč Evropou s ansámbly jako La Romanina, Harmonia del Parnàs, La Sfera Armoniosa, Musica Poetica, La Academia de los Nocturnos, Le Jardin Secret, Collegium Musicum Den Haag a Música Temprana na různých festivalech jako jsou Festival de Música Antigua de Peñiscola, Festival de Música Antiga: Música, Història i Art (Valencia), Fringe Festival Oude Muziek (Utrecht), Festival Classique (Haag), Festiwal Twórczosci Religijnej (Żory), Dag Oude Muziek (Bilzen), Edizione Pievi & Castelli in Musica (Itálie), Hudební lahůdky (Brno) a Kasteelconcerten (Nizozemí). Pravidelně vystupuje v rádiu a nahrává CD s četnými ansámbly.