Kastanětový workshop

Kastanětový workshop pod vedením lektorky Beatriz Lafont Murcia (Španělsko).

11. července 2021, v čase 10:00 – 15:00 hod. v MusAcad, Kociánka 25b, Brno

Účast zdarma pro každého, kdo touží ponořit se do tajů španělských rytmů. Přineste si prosím vlastní kastaněty (případně jiné perkuse). Na místě bude jen omezený počet nástrojů k zapůjčení.

Účast pouze po registraci e-mailem (uveďte prosím své zkušenosti) a zpětném potvrzení ze strany organizátorů.

 

Workshop pořádá spolek Hudební lahůdky ve spolupráci s Českou loutnovou společností.

Původně plánovaná akce Hudební archeologie XXVI – Dva břehy Moravy v Mikulčicích (které měl být workshop součástí) je přeložena na pozdější termín.

Beatriz Lafont pochází z Valencie, kde studovala hru na kytaru a zpěv na Conservatorio Profesional de Música a Conservatorio Superior de Música Joaquín Rodrigo. Během studia získala třetí cenu na mezinárodní soutěži V Certamen de Guitarra „Luys Milán“ (L’Olleria), cenu pro nejlepšího valencijského umělce a cenu publika.

Za podpory stipendia Instituto Valenciano de la Música se přesunula do Nizozemí, kde studovala bakalářský i magisterský program ve zpěvu staré hudby na Koninklijk Conservatorium v Haagu se zaměřením na raně barokní italskou hudbu a vlastní doprovod na theorbu. Zpěv studovala u Rity Dams, Michaela Chance, Jill Feldman a Petera Kooije, hru na theorbu u Mika Fentrosse a Joachima Helda. Navštěvovala také mistrovské kursy renomovaných hudebníků jakými jsou kupříkladu Robert Expert, Marta Almajano, Cristina Miatello, Evelyn Tubb, Lambert Climent, Stephen van Dyck, Johannette Zomer, Fred Jacobs a Margreet Honig.

Vystupovala napříč Evropou s ansámbly jako La Romanina, Harmonia del Parnàs, La Sfera Armoniosa, Musica Poetica, La Academia de los Nocturnos, Le Jardin Secret, Collegium Musicum Den Haag a Música Temprana na různých festivalech jako jsou Festival de Música Antigua de Peñiscola, Festival de Música Antiga: Música, Història i Art (Valencia), Fringe Festival Oude Muziek (Utrecht), Festival Classique (Haag), Festiwal Twórczosci Religijnej (Żory), Dag Oude Muziek (Bilzen), Edizione Pievi & Castelli in Musica (Itálie), Hudební lahůdky (Brno) a Kasteelconcerten (Nizozemí). Pravidelně vystupuje v rádiu a nahrává CD s četnými ansámbly.